Термінологія

В цьому розділі розкриті основні терміни, які використовуються в характеристиках підйомного обладнання.

Термін Визначення
Висота підйому платформи  Висота, на яку піднімається основа платформи підйомника.
Робоча висотаВисота, на якій виконуються роботи. Робоча висота, як правило, вище висоти підйому платформи на 2 метра.
Горизонтальний виліт підйомникаБільшість ножичних підйомників обладнані однією або двома висувними секціями, котрі служать для збільшення горизонтального розміру робочої платформи. В колінчатих підйомниках горизонтальний виліт досягається за рахунок телескопічної стріли.
Схил/ Похиле положення підйомникаМаксимально допустимий нахил поверхні, при якому можливий підйом. Частина техніки обладнана аутригерами (опорами або лапами), котрі компенсують нахил і показують індикацією на пульті можливість підйому на схилі.
Підйом, який може здолатиЦе максимальний підйом, який здатен подолати підйомник. В характеристиках кожного підйомника цей параметр зазначено у відсотках.
Відстань між опорамиДілянка поверхні, необхідна для виставлення опор чи аутригерів підйомника. Вимірюється в метрах і зазначена в каталозі, в характеристиках.
Колеса для використання всередині/ зовніКолеса для використання всередині приміщень встановлені на всі акумуляторні підйомники. Не бруднять і не залишають слідів на поверхні, призначені тільки для рівних поверхонь. Колеса для використання зовні приміщень встановлюються на дизельні підйомники. Заповнені поліуретаном, мають позашляховий малюнок протектора і великий діаметр.
Акумуляторний підйомникПідйомник, що працює від акумуляторних батарей, ножичний або зі стрілою, самохідний. В більшості випадків використовується всередині приміщень. Пересувається по рівній поверхні, робочий діапазон температур від +50 до -15 °C.
Дизельний підйомникПідйомник з двигуном внутрішнього згорання, що працює на дизельному паливі. Дизельні підйомники зі стрілою або ножичного типу використовуються переважно зовні приміщень і мають високу прохідність. Взимку використовуються до – 15 °C.
Ножичний підйомникПідйомник з механізмом підйому ножичного типу. Піднімає виключно вгору, вантажопідйомність складає від 300 до 700 кг, є можливість горизонтального вильоту до 1 метра з однієї або двох сторін залежно від моделі.
Причіпний підйомникПідйомник зі стрілою на базі причепу. Має два варіанти стріли – пряму та колінчату. Робоча висота від 15 до 26 метрів. Живлення від мережі 220 В. За рахунок невеликої ваги незамінний при слабкій несучій здатності грунту.
Телескопічний підйомник  Підйомник з телескопічною стрілою. Дизельний, акумуляторний, електричний. Може бути самохідний або причіпний. З прямою або колінчатою стрілою.