Термінологія

В цьому розділі розкриті основні терміни, які використовуються в характеристиках підйомного обладнання.

Термін Визначення
Висота підйому платформи Висота, на яку піднімається основа платформи підйомника.
Робоча висота Висота, на якій виконуються роботи. Робоча висота, як правило, вище висоти підйому платформи на 2 метра.
Горизонтальний виліт підйомника Більшість ножичних підйомників обладнані однією або двома висувними секціями, котрі служать для збільшення горизонтального розміру робочої платформи. В колінчатих підйомниках горизонтальний виліт досягається за рахунок телескопічної стріли.
Схил/ Похиле положення підйомника Максимально допустимий нахил поверхні, при якому можливий підйом. Частина техніки обладнана аутригерами (опорами або лапами), котрі компенсують нахил і показують індикацією на пульті можливість підйому на схилі.
Підйом, який може здолати Це максимальний підйом, який здатен подолати підйомник. В характеристиках кожного підйомника цей параметр зазначено у відсотках.
Відстань між опорами Ділянка поверхні, необхідна для виставлення опор чи аутригерів підйомника. Вимірюється в метрах і зазначена в каталозі, в характеристиках.
Колеса для використання всередині/ зовні Колеса для використання всередині приміщень встановлені на всі акумуляторні підйомники. Не бруднять і не залишають слідів на поверхні, призначені тільки для рівних поверхонь. Колеса для використання зовні приміщень встановлюються на дизельні підйомники. Заповнені поліуретаном, мають позашляховий малюнок протектора і великий діаметр.
Акумуляторний підйомник Підйомник, що працює від акумуляторних батарей, ножичний або зі стрілою, самохідний. В більшості випадків використовується всередині приміщень. Пересувається по рівній поверхні, робочий діапазон температур від +50 до -15 °C.
Дизельний підйомник Підйомник з двигуном внутрішнього згорання, що працює на дизельному паливі. Дизельні підйомники зі стрілою або ножичного типу використовуються переважно зовні приміщень і мають високу прохідність. Взимку використовуються до - 15 °C.
Ножичний підйомник Підйомник з механізмом підйому ножичного типу. Піднімає виключно вгору, вантажопідйомність складає від 300 до 700 кг, є можливість горизонтального вильоту до 1 метра з однієї або двох сторін залежно від моделі.
Причіпний підйомник Підйомник зі стрілою на базі причепу. Має два варіанти стріли - пряму та колінчату. Робоча висота від 15 до 26 метрів. Живлення від мережі 220 В. За рахунок невеликої ваги незамінний при слабкій несучій здатності грунту.
Телескопічний підйомник Підйомник з телескопічною стрілою. Дизельний, акумуляторний, електричний. Може бути самохідний або причіпний. З прямою або колінчатою стрілою.